Чим відрізняються (П(С)БО) від (МСФЗ, МСБО)?

Відповісти
admin
Адміністратор сайту
Адміністратор сайту
Повідомлень: 23
З нами з: 17 лютого 2018, 13:57
Контактна інформація:

Чим відрізняються (П(С)БО) від (МСФЗ, МСБО)?

Повідомлення admin » 02 березня 2018, 10:52

Починаючи з 1998 р. в Україні було взято курс на реформування бухгалтерського обліку та приведення його у відповідність до міжнародних стандартів. Кабінетом Міністрів було видано відповідну постанову (від 28.10.1998 р. № 1706). А в прийнятому у 1999 р. Законі «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність» задекларований наступний принцип (ст.1): національні положення (стандарти) бухгалтерського обліку не повинні суперечити міжнародним стандартам.

Чи вдалося вітчизняним реформаторам досягти поставленої мети? Чи відповідають норми П (С) БО положенням МСФЗ, чи все ж таки між ними існують розбіжності? Якщо так, то наскільки істотні ці відмінності?

Незважаючи на те, що до національних стандартів Мінфіном регулярно вносяться зміни, відмінності між ними та МСФЗ все ж існують. Причому з прийняттям Податкового кодексу вбачається тенденція до збільшення даного розриву. З цього моменту норми цілого ряду П(С)БО почали адаптуватися під положення Кодексу. Як наслідок — український бухоблік йде все далі від обліку міжнародного. Спроби узгодити бухгалтерський облік з податковим шляхом внесення змін до національних стандартів з одночасним намаганням прив’язатися до міжнародного обліку нагадують погоню за двома зайцями, що, як відомо, не може увінчатися успіхом. При цьому, схоже, що останнім часом Мінфін почав віддавати перевагу «податковому зайцеві».

Наявність розриву між П(С)БО та МСФЗ визнано на законодавчому рівні. Як інакше можна пояснити наявність у Законі про бухоблік норми, яка зобов’язує публічні акціонерні товариства, банки та страховиків, а також підприємства з переліку, встановленого Кабміном, надавати звітність за МСФЗ?

Напрошується висновок: якщо для зазначених суб’єктів господарської діяльності подача звітності за міжнародними стандартами є обов’язковою, розбіжності між П (С) БО та МСФЗ, на думку законодавця, є суттєвими.

Відповісти