від якої суми розраховується?

Відповісти
ptitsa23
Початкiвець
Початкiвець
Повідомлень: 1
З нами з: 20 березня 2018, 14:43
Контактна інформація:

від якої суми розраховується?

Повідомлення ptitsa23 » 20 березня 2018, 14:52

від якої суми розраховується розмір військового збору, від загальної суми прибутку чи від загальної суми мінус ПДФ якщо враховувати, що це прибуток отриманий з джерел за межами України і ПДФ було сплачене закордоном?

Аватар користувача
r2d2
Користувач
Користувач
Повідомлень: 22
З нами з: 28 лютого 2018, 15:44
Контактна інформація:

Re: від якої суми розраховується?

Повідомлення r2d2 » 21 березня 2018, 12:30

Обов’язок фізичної особи сплачувати податки в Україні залежить від його резидентності, яка в першу чергу визначається не наявністю українського паспорта, а фактом проживання на території країни. Тобто, наша людина, яка працює за кордоном, може бути визнана як резидентом, так і нерезидентом України для податкових цілей.

За загальним правилом, особа вважається податковим резидентом України, якщо це її місце проживання. Якщо людина живе і в нашій країні, і в іншій державі, то застосовуються додаткові критерії визначення податкової резидентності. Вони визначені в Податковому кодексі і угоді України про уникнення подвійного оподаткування.

Місце проживання визначається, зокрема, пропискою (реєстрацією). У випадку життя на дві країни резидентною визначається та, де у людини більш тісні особисті і/або економічні зв’язки — її центр життєвих інтересів. Достатньою умовою для визначення центру життєвих інтересів є місце проживання членів сім’ї або місце реєстрації підприємця або самозайнятої особи.

Якщо постійного місця проживання немає і центр життєвих інтересів визначити неможливо, тоді застосовується третій критерій — проживання в Україні 183 дні або більше (включаючи день приїзду та від’їзду) протягом податкового року.

Тобто, щоб не вважатися резидентом на момент отримання доходів, особа має довести, що її місце постійного проживання або центр життєвих інтересів за кордоном, або вона проживає за кордоном понад 183 дні у 2017 році.

Якщо всі перераховані критерії не підходять, тоді резидентність визначається за громадянством. Треба враховувати, що якщо громадянин України офіційно не виїжджав на ПМП, то він буде значитися платником податку в Україні, тобто податкова автоматично буде вважати його резидентом. Незважаючи на правила, податкові органи України все ж таки схильні вважати всіх власників українського паспорта податковими резидентами нашої країни. А тому донараховують податкові зобов’язання, якщо виявляють факти отримання доходу за кордоном.

Скільки і коли платити
Якщо людина визнається податковим резидентом України хоча б за одним із трьох вищевказаних пунктів, вона зобов’язана платити до бюджету податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) з усіх отриманих доходів за ставкою 18% і військовий збір 1,5% від доходу платника.
Резиденти України не сплачують ЄСВ з іноземного доходу, бо такий дохід не включається в базу нарахування ЄСВ згідно з положеннями Податкового кодексу.

За загальним правилом сума іноземного доходу (незалежно від розміру) включається в загальний річний оподатковуваний дохід фізособи. При цьому треба подавати щорічну податкову декларацію (особисто, через довірену особу, поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення, в електронній формі із зареєстрованим електронним підписом). Задекларувати податки за 2017 рік треба до 1 травня 2018-го, а сплатити ПДФО і військовий збір — до 1 серпня.

Для розрахунку оподатковуваного доходу варто врахувати, що сума іноземного доходу перераховується в гривні згідно з валютним курсом НБУ, який діє на момент отримання доходів (п. 164.4 ПК).

Потенційно сума такого іноземного податку може бути зарахована проти сплати українського ПДФО з доходу.
В результаті такого заліку особа може бути фактично звільнена від сплати ПДФО, якщо сума іноземного податку буде перевищувати суму українського податку. Водночас питання заліку іноземного податку проти сплати зобов’язань з військового збору на даний момент не дозволене. Податкові органи вважають, що така можливість відсутня, хоча існують юридичні аргументи проти такої думки.

Такий взаємозалік за ПДФО можливий, якщо між країнами укладено договір про уникнення подвійного оподаткування (перелік офіційно публікується). Знадобиться також запастися довідкою від іноземних податкових органів про суму сплаченого податку, базу та об’єкт оподаткування.

Такий папір підлягає легалізації, наприклад, можна апостилювати або іншим чином легалізувати довідку (залежить від країни), якщо інше не передбачено міжнародними договорами України. Деякі наші міжнародні договори про правову допомогу передбачають, що документи, видані владою іноземної держави, не потребують додаткової легалізації.

Якщо сума податку перераховується з-за кордону, то треба врахувати суму банківської комісії і додати її до суми платежу, щоб виключити ризик недоотримання податків держбюджетом і нарахування штрафних санкцій на недоотриману суму.

Якщо резидент не встигає отримати довідку до кінця терміну подачі декларації в Україні — до 1 травня, він повинен подати до податкового органу за своїм місцем реєстрації заяву про перенесення здачі декларації на 31 грудня.

Якщо ж платник зможе довести, що для цілей оподаткування — нерезидент, то він звільняється від сплати в Україні податків на іноземні доходи, а сплачує ПДФО і військовий збір лише з доходів джерелом з України.

Що буде, якщо не платити
Часто українці, влаштовуючись на роботу за кордоном, сподіваються, що податкова не дізнається про їхні іноземні доходи. Однак це далеко не так. По-перше, фіскали можуть отримати інформацію про наявність доходів від українських банків.
Наприклад, якщо іноземний роботодавець перераховує винагороду на рахунок в українському банку, або якщо офіційно безробітний відкриє депозит на чималу суму. По-друге, між Україною і багатьма країнами існує обмін податковою інформацією.
Зараз фіскали отримують податкову інформацію вибірково, на запит, але оскільки Україна приєдналася до плану BEPS, не за горами і введення стандарту CRS про автоматичний обмін податковою інформацією. Тоді податкова зможе отримати інформацію про всі іноземні рахунки, що належать українцям.
При цьому якщо штраф за неподання декларації становить від 51 до 136 гривень (ст. 164-1 Кпап), а в разі виявлення податківцями несплати податку, фізособа зобов’язана буде сплатити, окрім суми податку, ще й штраф у розмірі 25% суми несплаченого податку (згідно з п. 123.1 ПК).

Згідно бази оподаткування військового збору: http://www.buhoblik.org.ua/nalogi/nalog ... -zbir.html

Ставка та об'єкт оподаткування

Ставка військового збору складає y всiх випадках 1,5% вiд об'єкту оподаткування.

3 2015 року oб'єкт оподаткування не обмежується лише виплатами, пов'язаними з трудовими тa цивільно-правовими стосунками, aбо виграшем в лотерею абo азартну гру.

Відповідно дo пп. 1.2 пунктy 161 підрозділу 10 рoзділу XX ПKУ «об'єктoм оподаткування збором є дохoди, визначені статтею 163 цьогo Кодексу». Отже, база оподаткування включає


доходи резидента (згідно п. 163.1 ПKУ):

01) загальний місячний (рiчний) оподатковуваний дохід;

02) доходи з джерела їx походження в Україні, якi остаточно оподатковуються під чaс їx нарахування (виплати, надання);

03) іноземні доходи - доходи (прибутoк), отримані з джерел зa межами України;


доходи нерезидента (згідно п. 163.2 ПKУ);

04) загальний місячний (рiчний) оподатковуваний дохід з джеpела йoго походження в Україні;

05) доходи з джерела їx походження в Україні, якi остаточно оподатковуються під чаc xх нарахування (виплати, надання).
Судячи з п. 164.2 ПКУ, у якому вказані доходи, щo включаються в загальний міcячний (річний) оподатковуваний дохід, обкладенню військовим збором підлягають не лише зарплата та суми винагород чи інших виплат (наприклад, дивіться Індексація зарплати), нарахованих (виплачениx) платникові податків відповідно дo умoв цивільно-правового договору, але i доходи від продажу oб'єктів майнових або немайнових прав, у тому числі роялті, доходи від операцій з майном (враховуючи статті 172—173 ПКУ), доходи від надання майна оренду або суборенду (лізинг), переважну більшість пасивних доходів (дивіденди, відсотки), доходи y виглядi виграшів, призів і так далі.

makiavelli
Початкiвець
Початкiвець
Повідомлень: 1
З нами з: 01 березня 2018, 20:04
Контактна інформація:

Re: від якої суми розраховується?

Повідомлення makiavelli » 21 березня 2018, 13:14

Весь полученный доход будет базой для Военного сбора.

Відповісти