Транспортний податок - 2018

Відповісти
admin
Адміністратор сайту
Адміністратор сайту
Повідомлень: 25
З нами з: 17 лютого 2018, 13:57
Контактна інформація:

Транспортний податок - 2018

Повідомлення admin » 23 березня 2018, 13:41

Якщо ви власник автомобіля, варто заздалегідь поцікавитись, чи підпадає ваша «конячка» під оподаткування. «Мінфін» з'ясовував, що змінилося в 2018 році і власники яких транспортних засобів повинні сплачувати транспортний податок.

Об'єктом оподаткування є легкові авто, віком не старше 5 років (з моменту виробництва), ринкова вартість яких перевищує 375 мінімальних заробітних плат (МЗП).

Оскільки розмір МЗП змінений (замість 3200 в минулому році, в цьому році її розмір становить – 3723 грн), трохи піднялася і «планка» вартості коли автомобіль підпадає під оподаткування.

При розрахунку враховується розмір МЗП, встановлений на 1 січня звітного року. Тому, навіть якщо уряд підніме мінімальну зарплату до 4200 грн, як обіцяв, то все одно планка вартості авто залишиться без змін протягом всього 2018 року.

Як розрахувати ринкову вартість авто

Для розрахунку ринкової вартості використовуються такі дані: марка, модель, рік випуску, тип двигуна, об'єм двигуна, тип коробки передач, пробіг.

Визначення ринкової вартості автомобіля здійснює Мінекономіки. Воно публікує такі дані до 1 лютого по кожній марці авто у відкритому доступі.

Скільки платити

Ставка транспортного податку в річному вимірі становить 25 000 грн за автомобіль. Отже, якщо у вас кілька автомобілів, які підпадають під оподаткування, податок потрібно сплачувати за кожен.

Хто платить

Платниками транспортного податку виступають як фізичні, так і юридичні особи (в т. ч. іноземні), на яких зареєстрований автомобіль.

Зверніть увагу, що в разі продажу авто за генеральним дорученням — платником транспортного податку буде особа, яка зазначена власником в Реєстрі МРЕВ.

Якщо ви придбали автомобіль протягом року, то заплатити транспортний податок потрібно за місяці, які залишилися до кінця року з моменту оформлення права власності. Для цього треба розділити 25 тис. грн на 12 місяців і помножити на кількість місяців, що залишилися до кінця календарного року.

За період з 1 січня і до дати продажу автомобіля транспортний податок буде нарахований попередньому власнику.

Якщо п'ять років (з дати випуску) автомобілю виповнюється в поточному році, то податок сплачується за кількість місяців, що передували цій даті.

У разі якщо з якоїсь причини документів, що підтверджують дату випуску автомобіля немає, то відлік 5 років відбувається з 1 січня року, зазначеного в свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу.

Наприклад, ви власник авто 2013 року випуску, а документів, що підтверджують точну дату випуску автомобіля, немає. Тоді вважається, що ця дата випуску автомобіля – 1 січня 2013 року. І, значить, у 2018 році такий автомобіль під сплату транспортного податку не потрапляє.

Коли платити

ранспортний податок, також як і інші податки на майно, фіскали обчислюють самі. Роблять вони це на підставі інформації, отриманої від Мінекономіки.

До 1 липня поточного року податківці надсилають фізособам за місцем реєстрації податкове повідомлення-рішення, в якому вказана сума та реквізити для оплати.

З моменту отримання повідомлення-рішення, у платника є 60 днів для сплати податку.

Також ви маєте право звернутися до податкової за місцем проживання з письмовою заявою і зажадати проведення звірки даних по вартості автомобіля і нарахуванню податку.

Якщо розбіжності між вашими даними і даними податкової матимуть документальне підтвердження (договір купівлі-продажу, акт або довідка продавця, митна декларація), податкова зобов'язана перерахувати суму податку і видати нове податкове повідомлення-рішення.

Відповісти