Особливості автоматизації бухгалтерського обліку

Відповісти
admin
Адміністратор сайту
Адміністратор сайту
Повідомлень: 23
З нами з: 17 лютого 2018, 13:57
Контактна інформація:

Особливості автоматизації бухгалтерського обліку

Повідомлення admin » 11 березня 2018, 19:45

Чи не першими об'єктами автоматизації в управлінні підприємствами стали завдання бухгалтерського обліку. У підрозділах бухгалтерського обліку, документообіг більш формалізований та уніфікований за процедурами та методикам обробки та складання документів у порівнянні з іншими службами апарату управління. Тому ведення бухгалтерського обліку з застосуванням комп'ютера в даний час стало нормою роботи на багатьох підприємствах. Використання в роботі бухгалтерської программи дає широкі можливості для автоматичного відображення будь-яких документів і господарських операцій у бухгалтерському обліку за допомогою бухгалтерських проводок, а також виключення арифметичних помилок. На комп'ютері легко формуються всі первинні і звітні документи.

Разом з тим побудова АІС з бухгалтерського обліку все-таки являє собою досить складну дослідницьку і проектну роботу. Бухгалтерський сектор має певну специфіку. У змістовному плані бухгалтерська інформація відображає велику частину процесів матеріального та фінансового обліку будь-якого підприємства. Вона фактично відображає господарський стан підприємства. Бухгалтерська інформація характеризується широкою номенклатурою документів і показників. Ці документи і показники мають досить складний рівень логічної і арифметичної взаємозв'язку як по вертикалі, так і по горизонталі. Оскільки до бухгалтерської інформації пред'являються підвищені вимоги щодо вірогідності, то при проектуванні та експлуатації АІС необхідно враховувати численні схеми логіко-арифметичної ув'язки показників. Це необхідно для того, щоб забезпечити цілісність БД, а також необхідний рівень достовірності та повноти показників у вихідних документах.

Порівняно великий обсяг документів обумовлює необхідність залучення технічних засобів обробки та передачі даних з розширеним об'ємом пам'яті і хорошою пропускною здатністю. Кожному бухгалтеру доводиться робити вибір при пошуку найбільш підходящою саме для його підприємства програми автоматизації бухгалтерського обліку. Удавана простота вибору часто обертається довгими пошуками найбільш оптимальної і недорогої програми. Разом з тим, з урахуванням технологічного навантаження на співробітників бухгалтерії інформаційні технології в бухгалтерському обліку мають бути прості в освоєнні, експлуатації, мати інтерфейс з високим рівнем адаптивності. Інформаційна технологія повинна істотно полегшити роботу бухгалтера, не створювати йому додаткових труднощів, а, навпаки, знижувати їх.

Відповісти