Про те як перевіряє ДФС (особистий досвід)

Відповісти
r2d2
Користувач
Користувач
Контактна інформація:

Про те як перевіряє ДФС (особистий досвід)

Повідомлення r2d2 » 03 березня 2018, 12:01

Думаю не секрет, що підприємство переходить у новий режим роботи, після того як отримує лист про планову первірку. Що я маю на увазі під словами "новий режим роботи"?
Під словами новий режим роботи особисто в моїй практиці це означало що необхідно за короткий проміжок часу перевірити всі первинні документи які були на підприємстві у перевіряючому періоді.

Компанія в котрій я працюю ніколи не займалась мінімізацією податків, тому я не сильно хвилювався тим що ДФС може якимось чином наказувати нас за несплату, ухилення від податків. Задача до перевірки, стояла в тому щоб передивитись документи, інколи навіть на предмет наявності, оскільки бувають досить часто ситуації коли контрагент по різним невідомим мені причинам не надсилає оригінали первинних документів, або надсилає, але до нас вони так і не доходять. (не часто, але трапляється).

І ось коли начебто "наводиш порядок", працюєш понаднормово настає той день коли на підприємство приходить інспектор.

Першим хто до нас завітав це був інспектор по ПДФО та Військовому збору. Я очікував побачити досить непревітну особу, але реальність була відмінною. До нас завітала мила та привітна дівчина, порившись в наших документах вона подякувала за те що ми привітно зустрічали та пішла собі. Я був приємно здивований тим що в нас є такі інспектори.

Але нажаль позитивні моменти перевірки тут і закінчились. Не можу назвати привітними осіб які до нас заходили після, оскільки всі вони привітно посміхались, а потім пропонували різні свої так звані ідеї того що моє підприємство яке і так сплачує досить великі податки - "Злочинна банда". Відстоявши (довівши) першу їх ідею, вони пропонують другу, потім третю кажуть що в них є судова практика не в нашу користь, але я рекомендую перевіряти всі сказані інспекторами слова, тому що вони іноді не мають жодного відношення до справжніх фактів.

Пройшовши перевірку я для себе зрозумів справжню функцію ДФС України. Їм не важливо сплачуєте ви податки, чи займаєтесь мінімізацією, основна функція будь якої перевірки це взяти до бюджету як можна більше фін ресурсів. "нужно больше золота" (см. WarCraft).

Процес перевірки це не найприємніша частина роботи будь якого бухгалтера, це неприємні моменти для керуючої ланки підприємства.

Рекомендацї, щодо поведінки під час:

1. Найголовніше дотримуйтесь спокою, не нервуйте, щоб не викликати з боку податківців сторонніх запитань та уникнути маніпулювання Вами.

2. Давайте відповіді лише на ті запитання, які стосуються господарської діяльності та охоплюються періодом перевірки. Якщо запитання будуть виходити за рамки ділового спілкування та мати «каверзний характер» - не відповідайте на них та зробіть посилання на Конституцію України, яка регламентує не свідчити проти себе та своїх близьких.

3. Якщо під час перевірки Ви помітили, що контролюючим органом було допущено перевищення повноважень надані їм законом, не акцентуйте одразу ж на цьому увагу, а скористайтесь цим після складання акту перевірки та винесення податкових повідомлень-рішень, щоб оскаржити дії в адміністративному або судовому порядку.

Якщо ви маєте що додати до цих пунктів, прошу приєднуйтесь.

Бажаю Вам тільки легких перевірок, милих і привітних інспекторів і щоб ПКУ завжди був на вашому боці. (дякую за увагу :geek: )

Відповісти