Скільки часу слід зберігати первинні документи, аби податківці не покарали при перевірках?

Відповісти
Аватар користувача
r2d2
Користувач
Користувач
Повідомлень: 21
З нами з: 28 лютого 2018, 15:44
Контактна інформація:

Скільки часу слід зберігати первинні документи, аби податківці не покарали при перевірках?

Повідомлення r2d2 » 25 червня 2018, 10:40

З кожним роком підприємство накопичує та накопичує первинні документи.
Які обов’язкові строки встановлені для їх зберігання ПКУ, нагадує ДФС


Податківці звернули увагу платників, що згідно з п. 44.1 ПКУ платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Строки зберігання
Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених п. 44.1 ПКУ, а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а в разі її неподання – з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності (п. 44.3 ПКУ).

Відповідальність
За незбереження первинних документів до платників податків можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ПКУ, зокрема незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених ПКУ, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень.
Аналогічні дії, вчинені платником податків, до якого протягом року застосовано штраф за таке саме порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.



Відповісти