Відкриваємо міні-пивоварню: дозвільна документація та вимоги

Відповісти
admin
Адміністратор сайту
Адміністратор сайту
Повідомлень: 25
З нами з: 17 лютого 2018, 13:57
Контактна інформація:

Відкриваємо міні-пивоварню: дозвільна документація та вимоги

Повідомлення admin » 24 червня 2018, 15:00

Хто може варити та продавати пиво

Пиво за вітчизняним законодавством – алкогольний напій. Такий статус воно отримало з 01.07.2015 р., з усіма можливими наслідками. Тобто щодо нього працюють усі «алкогольні» вимоги та обмеження, прописані в нормативно-правових документах. А їх хоч лопатою горни. Не стосується це лише безалкогольного пива.

А зараз зазернемо в термінологію:

Пиво – насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5 відсотка об’ємних одиниць,, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами , що належить до товарної УКТ ЗЕД за кодом 2203 (ст. 1 Закону про держрегулювання та пп. 14.1.144 ПКУ).
Товарна позиція 2203 «Пиво зі солоду (солодове)» за УКТ ЗЕД належить до групи 22 «Алкогольні і безалкогольні напої та оцет» розділу IV «Готові харчові продукти; Алкогольні і безалкогольні напої та оцет, тютюн та його замінники».
Пиво безалкогольне – насичений діоксидом вуглецю пінистий напій, одержаний під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами з об’ємною часткою спирту не більше як 0,5 відсотка, отриманий через діаліз або переривання головного бродіння, та виготовлення пивного сусла зі зниженою часткою сухих речовин у початковому суслі, що належить до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2202 (ст. 1 Закону про держрегулювання).
Якщо ви вирішили виготовляти і продавати пиво, закарбуйте собі: здійснювати будь-яку підприємницьку діяльність в України, зокрема і продавати пиво можуть лише суб’єкти господарювання. Це можна зробити, зареєструвавшись у держреєстратора як юрособа або фізособа-пфдприємець.

Які пивні ліцензії потрібні

Виробляти та продавати алкогольні напої можуть суб’єкти господарювання незалежно від форм власності, які отримали відповідні ліцензії (ст.ст.2 та 15 Закону про держрегулювання).
Видають такі документи як юрособам, так і фізособам-підприємцям. Говорять про це й контролери в підкатегорії 115.03 ЗІР. Тож які саме алкогольні ліцензії потрібні пивовару?

Ліцензія на виробництво алкогольних напоїв

Для її отримання до ДФСУ подають заяву в довільній формі, до якої необхідно додати:
- Копії засновницьких документів;
- Атестат виробництва, виданий центральним органом виконавчої влади, уповноваженим відповідно до законодавства;
- Документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію (копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату).
Документи подають в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа. До речі, вимагати інші документи, крім зазначених у Законі про держрегулювання, заборонено.
Ліцензію видають, якщо на дату подання заяви на її отримання суб’єкт господарювання володіє та/або користується приміщеннями та обладнанням, що забезпечують повний технологічний цикл виробництва пива, за умови, що такі приміщення та обладнання експлуатує тільки один суб’єкт господарювання (ч.8 ст. 3 Закону про держрегулювання).
Як видно з переліку документів, перш ніж звертатися за ліцензією на виробництво пива, потрібно пройти атестацію виробництва. Її проводять органи Держспоживстандарту за Порядком №85.
Термін дії ліцензії на виробництво алкогольних напоїв – 5 років. Річна плата за ліцензію 780 грн. (ст. 4 Закону про держрегулювання). Її вносять до подання документів для отримання ліцензії.
Черговий платіж за ліцензії справляють за кожний наступний щорічний термін її дії. Причому сплачувати за весь термін дії ліцензії зась.
Дію ліцензії призупиняють у разі несвоєчасної сплати чергового платежу за ліцензію на підставі письмового розпорядження органу, який видав ліцензію, на термін до сплати заборгованості.
До вашого відома: виробництво алкогольних напоїв здійснюють за наявності внесених до Єдиного реєстру місць зберігання (ч5 ст.2 Закону про держрегулювання).

Ліцензія на оптову торгівлю алкогольними напоями

За приписами ст. 15 Закону про держрегулювання суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво алкогольних напоїв, здійснюють постачання цієї продукції суб’єктам господарювання оптової і роздрібної торгівлі та іншим українським споживачам за наявності ліцензії на оптову торгівлю.
Ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями видають за заявою суб’єкта господарювання, яка може бути подана особисто або уповноваженою особою заявника, чи надіслана рекомендованим листом. Окрім цього, до заяви необхідно додати довідку про фактичне надходження до бюджету плати за ліцензію. Таку довідку можна отримати в органі ДФС за місцем реєстрації, подавши заяву, оформлену з урахуванням вимог ст. 5 Закону про звернення громадян, за копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату. ЇЇ видають безоплатно не пізніше 15 календарних днів від дня отримання звернення платника.
Річна плата за ліцензії на право оптової торгівлі виїмково пивом для виробників пива з обсягом виробництва до 3000 гектолітрів на рік становить 30 тис. грн. Водночас обсяг виробництва розраховують із дня внесення плати за ліцензію до дня внесення наступного платежу.
Якщо ж мрієте одразу розпочати з більших обсягів виробництва, доведеться отримати ліцензію на оптову торгівлю алкогольними напоями і викласти за неї річну плату 500 тис. грн.
Термін дії ліцензії на оптову торгівлю алкогольними напоями (а саме пива) – 5 років.

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями


Аби продавати пиво кінцевим споживачам у роздріб (у т. ч. на розлив у власних ресторанах, кафе, барах, інших закладах громадського харчування), суб’єкту госопдарювання, а також його виробнику необхідно отримати ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями. Такі вимоги містить ч. 14 ст. 15 Закону про держрегулювання.
Для отримання роздрібної ліцензії слід подати до ГУ ДФСУ або Центру обслуговування платників за місцем торгівлі та копію платіжного доручення про сплату квартальної суми суми за таку ліцензію з відміткою банку (підкатегорія 115.03 ЗІР). Ліцензію повинні оформити та видати впродовж 10 календарних днів із дати отримання податківцями документів.
Вартість ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем – 8000 грн. (на території сіл і селищ окрім тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 грн) за кожен окремий, зазначений у ліцензії РРО (КОРО), що знаходиться в місці торгівлі (ч. 18 ст. 15 Закону про держрегулювання). Отож, таку ліцензію отримують на кожне окреме місце торгівлі (місце реалізації товарів в одному торговельному приміщені (будівлі)), адресу якого обов’язково зазначають у додатку до ліцензії.
Платять за неї щоквартально рівними частинами до місцевих бюджетів.
Термін дії ліцензії - 1 рік. Її обов’язково потрібно зареєструвати в органі ДФСУ, а у сільській місцевості – і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі пивом.
Порівняно з іншими алкогольними напоями, на продаж пива не поширюється вимога щодо розміру торговельної площі не менш ніж 20 квадратних метрів.
Однак продавати пиво, яке є алкогольним напоєм, через дрібнороздрібну торговельну мережу (кіоски, ларьки, палатки, павільйони для сезонного продажу товарів тощо) заборонено.
Пиво має зберігатися в місцях, унесених до Єдиного державного реєстру місць зберігання (ч. 5 ст.2 Закону про держрегулювання). Причому неважливо, кому належить таке місце зберігання потрапило до зазначеного реєстру (підкатегорія 115.02 ЗІР). Утім якщо на руках роздрібна алколіцензія, до Єдиного реєстру вносять лише ті місця зберігання, які розташовано за іншою адресою, аніж місце здійснення торгівлі (ч. 36 ст. 15 Закону про держрегулювання). Власне вся процедура внесення місць зберігання до Єдиного реєстру сфокусувалася в Порядку №251.
Пивовару необхідно ознайомиитися з обмеженнями щодо споживання алкоголю (ст. 15 Закону про держрегулювання), а також положеннями Закону про захист прав споживачів.

Сертифікація пива

Алкогольні напої (а саме пиво), згідно з ч. 1 ст 10 Закону про держрегулювання, підлягають сертифікації.
Проте обов’язкову сертифікацію продукції здійснюють за Законом про техрегламент у разі наяності в ньому такої процедури оцінки відповідності.
Оскільки технічних регламентівна алкогольні напої, у т. ч. пиво, не затверджено,обов’язкову сертифікацію такої продукції в Україні не здійснюють. (див. Листо Мінекономрозвитку України від 17.02.16 р. №3431-07/4311-07).
Водночас сертифікувати своє пиво можна за власною ініціативою. Адже сертифікат відповідності дає низку конкурентних переваг на доволі жвавому ринку пива в Україні. Для його отримання звертаються в органи сертифікації. Власне, є можливість здійснення добровільної оцінки відповідності будь-яким заявленим вимогам і в будь-яких формах, зокрема у формі сертифікації. Це передбачено ст.24 Закону про техрегламент. У такому разі оцінювальний орган здійснює добровільну оцінку на договірних умовах між заявником і таким органом.

Аватар користувача
r2d2
Користувач
Користувач
Повідомлень: 22
З нами з: 28 лютого 2018, 15:44
Контактна інформація:

Re: Відкриваємо міні-пивоварню: дозвільна документація та вимоги

Повідомлення r2d2 » 17 липня 2018, 23:14

Ну все! Йду завтра відкривати свою пивоварню! :D

Відповісти